Past Administrations
Term | President | Vice President | Chief of Staff |
---|---|---|---|
2023-2024 | Daniel Jung | Aidan Rezner | Collette Doyle |
2022-2023 | Patrick Lee | Sofie Stitt | Nicole Baumann |
2021-2022 | Allan Njomo | Matthew Bisner | Alix Basden |
2020-2021 | Rachel Ingal | Sarah Galbenski | Aaron Benavides |
2019-2020 | Elizabeth Boyle | Patrick McGuire | Linde Hoffman |
2018-2019 | Gates McGavick | Corey Gayheart | Briana Tucker |
2017-2018 | Rebecca Blais | Sibonay Shewitt | Prathm Juneja |
2016-2017 | Corey Robinson | Rebecca Blais | Michael Markel |
2015-2016 | Bryan Ricketts | Nidia Ruelas | Daniel Sehlhorst |
2014-2015 | Lauren Vidal | Matthew Devine | Shannon Montague |
2013-2014 | Alex Coccia | Nancy Joyce | Juan Rangel |
2012-2013 | Brett Rocheleau | Katie Rose | Katie Baker |
2011-2012 | W. Patrick McCormick | Brett Rocheleau | Claire Sokas |
2010-2011 | Catherine Soler | Andrew Bell | Nicholas Ruof |
2009-2010 | Grant Schmidt | Cynthia Weber | Ryan Brellenthin |
2008-2009 | Bob Reish | Grant Schmidt | Karen Koski |
2007-2008 | Elizabeth Brown | Maris Braun | Sheena Plamoottil |
2006-2007 | Lizzi Shappell | William Andrichik | Elizabeth Brown |
2005-2006 | David Baron | Lizzi Shappell | Elizabeth Kozlow |
2004-2005 | Adam Istvan | Karla Bell | David Baron |
2003-2004 | Patrick Hallahan (Apr. - Dec. 2003) Jeremy Lao (Jan. - Apr. 2004) |
Jeremy Lao (Apr. - Dec. 2003) Emily Chin (Jan. - Apr. 2004) |
Emily Chin (Apr. - Dec. 2003) |
2002-2003 | Elizabeth Bishop | Trip Foley | Patrick Hallahan |
2001-2002 | Brooke Norton | Brian Moscona | Jonathan Jorissen |
2000-2001 | Brian O'Donoghue | Brooke Norton | Jay Smith |
1999-2000 | Micah Murphy | Michael Palumbo | Matthew Mamak |
1998-1999 | Peter Cesaro | Andrea Selak | Deanette Weiss |
1997-1998 | Matthew Griffin | Erek Nass | Mary Gillard |
1996-1997 | Seth Miller | Megan Murray | Brendan Kelly |
1995-1996 | Jonathan Patrick | Dennis McCarthy | Mark Mitchell |
1994-1995 | Dave Hungeling | Matt Orsagh | Tyler Farmer |
1993-1994 | Frank Flynn | Nicole Wellman | Lynn Friedewald |
1992-1993 | Greg Butrus | Molly O'Neill | Mike Griffin |
1991-1992 | Joseph Blanco | David Florenzo | |
1990-1991 | Rob Pasin | Fred Tombar | |
1989-1990 | Matt Breslin | Dave Kinkopf | John Hamill |
1988-1989 | Tom Doyle | Michael Pease | Guy Weismantel |
1987-1988 | Pat Cooke | Laurie Bink | Mike Jaeger |
1986-1987 | Mike Switek | Don Montanaro | |
1985-1986 | Bill Healy | Duane Lawrence | Beth McCahill Mike Huber |
1984-1985 | Rob Bertino | Cathy David | |
1983-1984 | Brian Callaghan | Peggy Prevoznik | |
1982-1983 | Lloyd Burke | Bob Yonchak | |
1981-1982 | Donald Murday | Tara Kenney | |
1980-1981 | Paul Riehle | Don Ciancio | |
1979-1980 | Bill Roche | Bill Vita | |
1978-1979 | Andy McKenna | Mike Roohan | |
1977-1978 | Dave Bender | Tom Soma | |
1976-1977 | Mike Gassman | Mike Casey | |
1975-1976 | Ed Byrne | Tom Fitzgerald | |
1974-1975 | Pat McLaughlin | Frank Flanagan | |
1973-1974 | Dennis Etienne | Mike Geisinger | |
1972-1973 | Bob Kersten | Dennis Etienne | |
1971-1972 | John Barkett | Orlando Rodriguez | |
1970-1971 | David Krashna | Mark Winings | |
1969-1970 | Philip McKenna | Fred Dedrick | |
1968-1969 | J. Richard Rossie | Charles Nau, Jr. | |
1967-1968 | Chris Murphy III | Tom McKenna | |
1966-1967 | Jim Fish | Bob Moran | |
1965-1966 | Minch Lewis | Tim Gunn | |
1964-1965 | John Gearen | Steven Walther | |
1963-1964 | Dave Ellis | Tom O'Brien | |
1962-1963 | Kevin Hart | Tim Haidinger | |
1961-1962 | Chris Buckley | Tom Colleton | |
1960-1961 | John Keegan | Don Rice | |
1959-1960 | Bruce Babbit | Jim Naughton | |
1958-1959 | Dennis Shaul | Bill Graham | |
1957-1958 | Jerry Brady | Harry Wasoff | |
1956-1957 | P. Logan | J. Murphy | |
1955-1956 | T. Crehan | J. Engler | |
1954-1955 | Joe Daley | Dick Burke | |
1953-1954 | James J. Richards Tom Field |
John Keenan | |
1952-1953 | T. Reedy | F. Blair | |
1951-1952 | J. Carvin | J. Mannion | |
1950-1951 | William Anhut | ||
1949-1950 | W. Kirchner Jr. | ||
1948-1949 | Kevin Harrigan | K. Harrigan | |
1947-1948 | Leonard Boykin | Robert Uhl | |
1946-1947 | William Pelling | Leonard Bodkin | |
1945-1946 | |||
1944-1945 | |||
1943-1944 | John W. Anhut | ||
1942-1943 | Walt Jones | ||
1941-1942 | Eugene Shumaker | John Gilbert | |
1940-1941 | John Burke | Charles Stine | |
1939-1940 | Gerard Donovan | Clarence Marquarot | |
1938-1939 | Daniel Donovan | ||
1937-1938 | B. Scott Reardon | ||
1936-1937 | Philip Bondi | ||
1935-1936 | Thomas Murphy | ||
1934-1935 | Thomas LaLonde | ||
1933-1934 | George Shields | ||
1932-1933 | James Gerend | ||
1931-1932 | John Kramer | ||
1930-1931 | Timothy Benitz | ||
1929-1930 | Robert Hellrung | ||
1928-1929 | William Kieg | ||
1927-1928 | Joseph Doran | ||
1926-1927 | James Quinn | ||
1925-1926 | Danie Brady | ||
1924-1925 | George Bischoff | ||
1923-1924 | James Swift | ||
1922-1923 | John Cavanaugh | ||
1921-1922 | Frank Blasius | ||
1920-1921 | Alden Cuscik |